Remonty

 Strojenie pianin i fortepianów

          Piano Rolf oferuje wysokiej jakości strojenie pianin i fortepianów, zgodne ze światowym standardem A 440 Hz. Strój ten powoduje, że dźwięk instrumentu jest optymalny i najbardziej nośny. Aby utrzymać pianino lub fortepian w jak najlepszej kondycji należy wykonać strojenie przynajmniej dwa razy w roku. Podobnie jak samochód, pianino czy fortepian wymagają systematycznie wykonywanych przeglądów, aby działały zadowalająco i przez lata zachowały swoją wysoką wartość. Zadbany instrument muzyczny brzmi zdecydowanie lepiej, a jakością brzmienia pozwala pełniej czerpać radość i inspirację z jego użytkowania.

Jeżeli chcesz nastroić swój instrument
Zadzwoń: +48 600 368 785

Renowacja pianin i fortepianów

          Firma Piano Rolf przeprowadza także gruntowną renowację pianin i fortepianów. Każda kolejna renowacja fortepianu lub pianina jest dla nas nowym wyzwaniem. Instrumenty odrestaurowane w naszej pracowni przez ponad 30 lat jej istnienia trzeba już liczyć w setkach. Z tego względu możemy poszczycić się ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Nie ma dla nas instrumentu, któremu nie potrafilibyśmy przywrócić dawnej świetności.

PRZEPROWADZAMY:
1) Remonty generalne
* Remonty akustyki. Naprawa dna rezonansowego; wymiana kołków, strun, strojnic; spawanie ram żeliwnych; wymiana i dorabianie strun basowych.
* Remonty obudów. Przeprowadzamy wszelkie prace stolarskie wraz z naprawą i uzupełnianiem marketerii, intarsji, inkrustacji; politurowanie; lakierowanie (lakiery poliestrowe i meblowe poliuretanowe, wszelkich kolorów).
* Remonty mechanizmów wraz z klawiaturami.
Wykonujemy regarniturację; wymiana i/lub uzupełnianie figur; dorabianie klawiszy / klawiatur; uzupełnianie kości i plexiglasu; wymiana młotków i tłumików.
2) Remonty bieżące
* Doraźna konserwacja i przeglądy mechanizmów wraz ze strojeniem.
3) Przeprowadzamy ekspertyzy
4) Wykonujemy także niestandardowe usługi - zlecone indywidualnie.

Przed remontem:
 
Po remoncie:
 
   

   

 

 
 
 
 


Gwarancja!
Instrument po remoncie generalnym objęty jest gwarancją.

 
 

Na wszystkie instrumenty
opuszczające firmę, zarówno nowe
jak i używane lub remontowane firma PianoRolf udziela gwarancji.
W cenie sprzedaży mieści się także pomoc przy transporcie oraz przegląd i strojenie
po przewiezieniu instrumentu.


Dla wygody klientów firma PianoRolf
prowadzi też sprzedaż ratalną.
Na życzenie klienta firma przy zakupie nowego instrumentu przyjmuje
w rozliczeniu stary.

Do pobrania: